Producenci
Hel – ile balonów można nadmuchać z jednej butli? 0

 

Balony z helem cieszą się dużą popularnością. Dostajemy o nie dużo pytań, wśród nich najczęściej pojawia się pytanie o to ile helu potrzeba do nadmuchania balona czy też ile balonów uda się napełnić jednorazową butlą na hel. Postaramy się jak najdokładniej odpowiedzieć. Przypominamy również, że w Lublinie napełniamy balony helem na miejscu w naszym sklepie stacjonarnym ;)

 

Ile balonów można napełnić butlą z helem?

 

Zacznijmy od najmniejszej i jednocześnie najtańszej dostępnej butli, która zawiera 0,032 metra sześciennego helu. Według wskazań producenta napełnisz nią od 6 do 8 baloników w rozmiarze 9 cali, czyli ok. 23 cm. A co w przypadku innych balonów? Przygotowaliśmy dla Was tabelkę z informacją o wielkości i ilości balonów, które możecie napełnić helem przy użyciu tej butli:

 

Kalkulator zużycia helu dla najmniejszej butli

Nazwa balona

Wielkość

Ilość sztuk

Klasyczny balon lateksowy

9” ok. 23 cm

6-8

Balon lateksowy z nadrukiem

12” ok. 30 cm

3-4

Balon foliowy (okrągły, serce, gwiazda)

18” ok. 45 cm

1-2

jednorazowa butla z helem

SPRAWDŹ CENĘ

 

Przejdźmy do butli średniej wielkości. Producent informuje, że można nią napełnić ok. 20 balonów 9 calowych. Sprawdźmy inne balony:

 

Kalkulator zużycia helu dla średniej wielkości butli

Nazwa balona

Wielkość

Ilość sztuk

Klasyczny balon lateksowy

9” ok. 23 cm

max 20

Balon lateksowy z nadrukiem

12” ok. 30 cm

8-10

Balon foliowy (okrągły, serce, gwiazda)

18” ok. 45 cm

7-8

Balon foliowy cyfra duża

86 cm

3

butla z helem lublin

SPRAWDŹ CENĘ

Została nam największa butla z helem. Producent informuje, że powinna wystarczyć do napełnienia 50 balonów 9 calowych. Poniżej tabela zużycia helu dla tej butli:

Kalkulator zużycia helu dla średniej wielkości butli

Nazwa balona

Wielkość

Ilość sztuk

Klasyczny balon lateksowy

9” ok. 23 cm

max 50

Balon lateksowy z nadrukiem

12” ok. 30 cm

20-25

Balon foliowy (okrągły, serce, gwiazda)

18” ok. 45 cm

18-20

Balon foliowy cyfra duża

86 cm

5-6

SPRAWDŹ CENĘ

 

Jak to wygląda w praktyce?

 

Sprawdziliśmy jak wygląda napełnianie balonów helem w praktyce. Na jeden z wyjazdów zabraliśmy ze sobą średnią butlę. Napełniliśmy nią bukiet z balonów. Starczyło nam na napełnienie dwóch dużych cyfr foliowych (ok. 86 cm) i czterech balonów lateksowych 12” (ok. 30 cm).

balony z helem lublin balony hel lublin

 

Napełnianie balonów helem – jak zrobić to najkorzystniej?

 

Oczywiście najkorzystniejszą opcją jest napełnienie balonów stacjonarnie, w sklepach, które mają opcję napełniania balonów helem. Wtedy nie płacisz za butlę, tylko za sam hel. Przypominamy, że w Lublinie napełniamy balony helem w naszym sklepie stacjonarnym Balonido przy ul. Daszyńskiego 2.

 

Jeśli jednak wybierasz się w dłuższą podróż, a chcesz komuś sprawić prezent, wybierz jednorazową butlę z helem, zwracając uwagę na to, ile balonów chcesz napełnić.

 

Jak długo unosi się klasyczny gumowy (lateksowy) balon napełniony helem?

 

Przeważnie 5-6 godzin. Jeśli chcesz, aby trwało to dłużej, musisz zastosować uszczelniacz, czyli specjalny żel hi-float, który przedłuża unoszenie się balonów. W naszym sklepie jest to standardowa usługa, gdy napełniamy balony helem (Lublin).

 

Jak długo unosi się foliowy balon napełniony helem?

 

Do balonów foliowych nie dodajemy uszczelniacza (jest on przeznaczony tylko do balonów gumowych), mimo to unoszą się dużo dłużej od tygodnia nawet do miesiąca czasu.

 

Jakie balony można napełnić helem?

 

Napełnić można wszystkie, ale nie wszystkie będą się unosić. Z prostej przyczyny – niektóre są po prostu zbyt ciężkie. Na przykład małe cyferki, literki (35 cm) czy balony do modelowania napełniamy tylko powietrzem, bo nie unoszą się po napełnieniu helem.

 

Jak wiązać balony napełnione helem?

 

Balony najlepiej zawiązać na supełek, aby hel nie uciekał, a następnie do ustnika można przywiązać wstążeczkę. Balony foliowe mają możliwość „zaklejenia” otworu.

 

Czy można ponownie napełniać balony helem?

 

Balony foliowe można wielokrotnie napełniać helem. Gumowe wiązane na supeł, tylko wtedy gdy uda go rozwiązać nie naruszając gumy.

 

Czy temperatura ma wpływ na balony z helem?

 

Tak. Gdy napełnimy balon helem, a potem wyjdziemy na zewnątrz (zimą czy jesienią) balon może się skurczyć. Należy go następnie wstawić do pomieszczenia, a po ok. 30 minutach wróci do swej wielkości.

Odwrotnie jest latem, dlatego należy pamiętać by pozostawić zapas wolnego miejsca, aby balon nie pękł, bo rozszerza się pod wpływem wysokich temperatur.

 

Co jeszcze może mi się przydać do balonów napełnionych helem?

 

Do bukietu balonów polecamy specjalne ciężarki, które utrzymają balony w jednym miejscu.

 

Gdzie w Lublinie napompuję balony helem?

 

Jeszcze raz przypominamy adres ul. Daszyńskiego 2 w Lublinie. Pomożemy, doradzimy, napompujemy :)

 

 

 

Katalog stron

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl